1. travnja 2017. u pulskoj luci održana je druga regata veslačkog kupa Miljenka Finderlea . Nastupilo je 320 veslača i veslačica iz 12 hrvatskih i dva slovenska kluba.Sva tri pehara osvojio je veslački klub Istra kao ukupni pobjednik,za najbolju juniorsku ekipu i kao pobjednik memorijalne utrke ˝Dario Marchi˝.Nastupilo je osam naših veslača u šest skifova i jednom dublu.

DSC_1602

U seniorskom skifu Juraj Rudar bio je treći u finalu A i time jedini osvojio medalju za naš klub na ovoj regati,Davor Stojaković bio je peti.Dominik Šutalo i Mislav Cindrić u seniorskom dublu bili su četvrti.U junirskim skifovima B Mario Konjevoda bio je treći,Patrik Vrabac šesti u finalu B.Josip Grgurić je u juniorskom skifu A bio četvrti u finalu A,Vedran Stojaković u istoj disciplini bio je treći u finalu B.