Vijesti

Josip Jakšić osvajanjem prvog mjesta uspješno „krstio“ novi čamac VK Korane čije će službena primopredaja biti u ponedjeljak, 18. ožujka u 16 sati

Korana je u disciplini skif za juniore A imala tri predstavnika. Josip Jakšić je odlično „krstio“ novi čamac čija će službena primopredaja VK Korani biti u ponedjeljak, 18. ožujka (16 sati). Jakšić je uvjerljivo osvojio 1. mjesto u konkurenciji 17 posada. Stazu od 8000 metara odveslao je u vremenu 32:20.46. Ugodno je iznenadio talentirani Koranaš Matija Car koji je tu utrku završio na 9. mjestu odveslavši je u vremenu 34:48.62 dok je Jan Latković bio 11. u vremenu 34:55.16.

Najbolja karlovačka veslačica Ema Hodak nije dopustila iznenađenje pobijedivši konkurentice u utrci skifistica za juniorke B u kojoj je nastupilo šest veslačica. Hodak je stazu od 4000 metara odveslala u vremenu 17:10.78.

U preostale dvije utrke ovogodišnje Daljinske regate Korana je imala četiri posade. Luka Hajdin je na stazi u dužini od 8000 metara, zauzeo sveukupno 5. mjesto u skifu s vremenom 31:19.26. Kako je u toj utrci 14 skifista veslali seniori A i B te laki seniori, sveukupni pobjednik je, očekivano, bio olimpijac Damir Martin (senior A). Ako se računa samo plasman seniora B onda je Karlovčanin Hajdin zauzeo 3. mjesto. Član Korane Mauro Bauer je s vremenom 33:34.73 zauzeo 11. mjesto kao laki senior B.

I za kraj spomenimo još da su za Koranu u disciplini skif za juniore B nastupili Šime Ravnjak i Leo Opačić. U toj disciplini koja se veslala u dužini 4000 metara nastupile su 24 posade. Ravnjak je odveslao u vremenu 16:07.41 za plasman na 4. mjesto. Opačić je zauzeo 13. mjesto s vremenom 16:53.04.

Ovogodišnju Daljinsku regatu organizirao je Veslački savez Zagreba (VSZ) na jarunskom jezeru u Zagrebu na kojoj su nastupili svi veslački klubovi iz Hrvatske.

U organizaciji Veslačkog saveza Zagreb, iduće subote održava se Otvoreno prvenstvo Zagreba 2024., također na regatnoj stazi Jarun, a nakon toga VSZ, Hrvatski veslački savez i VK Croatia priređuju međunarodnu regatu 40. Croatia Open 2024., najveću u ovom dijelu Europe, koja će se održati 6. i 7. travnja 2024. na regatnoj stazi Jarun, na kojima će Veslački klub Korana imati svoje predstavnike.