Šestom regatom veslačkog kupa na Jarunu, završena su veslačka natjecanja za veslački kup Miljenko Finderle. Bila je to posljednja provjera pred najvažnije domaće veslačko natjecanje, Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore, juniore, kadete i veterane koje se održava 13 – 15 rujna u Zagrebu. Veslači VK Korane uspješno su nastupili na regati, izborivši 4 A i 1 B finale. U bodovanju za ekipni plasman VK Korana je sa 295,1 bodom zauzela deveto mjesto, iako nisu nastupili na dvije regate, Puli i Vukovaru. U pojedinačnom plasmanu najuspješnije su bile Irma Šumar i Ana Katušin osvojivši 1. mjesto u disciplini 2x SW. Prema najavama finale veslačkog kupa održat će se na novoj veslačkoj stazi na Peručkom jezeru, na kojoj će nastupiti četiri prvoplasirane ekipe sa kup natjecanja klubova kontinetalne Hrvatske i četiri prvoplasirane ekipe veslačkog kupa Dalmacije. Po tom kriteriju VK Korana je osigurala nastup sa 6 posada.
Rezultati 6. regate veslačkog kupa
1x KM Egon Neskusil 1. mjesto FB; 1X KW Lucija Alinčić 3. mjesto FA; 1x JMB Filip Jakšić 3. mjesto FA; 2x JMB Dino Šumar, Juraj Rudar 2. mjesto FA; 2x SW Irma Šumar, Ana Katušin